Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/153.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /2007/153.php on line 4
PODRÓŻE PO EUROPIE 2007


18.06.2007

Podróże po Europie to oficjalna strona Unii Europejskiej przeznaczona dla podróżujących po 27 krajach należących do UE. Podróżujący dla odpoczynku czy w interesach znajdą na niej praktyczne porady i użyteczne informacje dotyczące wielu tematów: od wymaganych dokumentów podróży aż po praktyczne wskazówki na temat opieki zdrowotnej czy korzystania z telefonu komórkowego za granicą.

Tak wiele przed nami do odkrycia – i wszystko stało się o wiele bardziej dostępne dzięki Unii Europejskiej. Większość granic na terenie UE przekracza się bez kontroli, a euro -wspólna waluta dodatkowo ułatwia dokonywanie korzystnych zakupów. Zachęcamy wszystkich do pełnego wykorzystania oferty i do własnych poszukiwań.

http://europa.eu/abc/travel/index_pl.htm


Na stronie znajdziemy m.in. :

Niezbędne dokumenty
Po Europie można się poruszać swobodnie. Tu dowiesz się wszystkiego o paszportach, dowodach tożsamości i o wizach.

Kiedy się wybrać?
W planowaniu podróży pomocne mogą być informacje na temat średniej temperatury w każdym z rejonów Europy, a także istotne święta i wydarzenia kulturalne w różnych krajach.

W drodze
Wszyscy podróżujący road, air czy rail, znajdą tu praktyczne informacje na temat driving licences, motor insurance,safety, speed limits, tolls, o air passenger rights i o airport security pasażerów linii lotniczych.

Pieniądze
Euro jest już w obiegu w trzynastu z państw Unii. Dowiedz się więcej o euro, kursach walut o pobieraniu i przewożeniu gotówki.

W trosce o zdrowie
Każdemu, jako obywatelowi Unii przysługuje opieka zdrowotna - darmowa lub po przystępnych cenach – w razie nagłych wypadków. Dowiedz się, jak posiadając European Health Insurance Card unikniesz zawiłych formalności. Dowiesz się nawet szczegółów: o bathing water quality czy o ozone levels w miejscu, do którego się wybierasz.

Zwierzęta domowe
Nowy, europejski paszport dla zwierząt domowych znacznie upraszcza podróże w towarzystwie czworonogów.

Na zakupy
Każdy obywatel Unii może bez przeszkód kupować we wszystkich krajach UE. Sprawdź orientacyjne ograniczenia przewozu tytoniu i alkoholu, stawki VAT i dowiedz się, jak UE chroni konsumentów i promuje produkty przyjazne środowisku.

W nagłych wypadkach
Numerem alarmowym na terenie całej Europy jest 112 W tej części znajdziesz wiele innych cennych rad „na wszelki wypadek”.

Porozumiewanie się
Jak się przywitać – na przykład z mieszkańcami Lizbony? Jak uniknąć słonych rachunków za korzystanie z telefonu komórkowego za granicą? Ile kosztuje wysłanie kartki pocztowej do domu? Tu znajdziesz odpowiedź na te i podobne pytania z dziedziny komunikowania.


ŹRÓDŁA

http://europa.eu/abc/travel/index_pl.htm


Warning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/153.php on line 46

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /2007/153.php on line 46