Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/203.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/203.php on line 4
ELEKTRONICZNA "WIZA" ?


08.08.2007

Unia Europejska rozważa wprowadzenie wobec obywateli niektórych krajów elektronicznych zezwoleń na wjazd, o które należałoby występować z wyprzedzeniem przez Internet - powiedział we wtorek rzecznik Komisji Europejskiej.

Celem takich elektronicznych zezwoleń jest "ułatwienie, a nie utrudnianie legalnego podróżowania". Nie zapadła jeszcze decyzja, które kraje objęto by tym programem - powiedział rzecznik. Dodał, że Australia "od lat ma dobre doświadczenia z elektronicznymi zezwoleniami na wjazd, które zajęły miejsce wiz".

Unijni ministrowie spraw wewnętrznych mają się zająć problematyką wjazdową 18 września w Brukseli.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że analogiczny program przyjęto w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z podpisaną przez prezydenta George'a W. Busha ustawą, podróżni z państw Europy Zachodniej i niektórych innych krajów, objętych amerykańskim programem ruchu bezwizowego, muszą przed odlotem zarejestrować się online i wypełnić kwestionariusz. USA wprowadziły to rozwiązanie w ramach walki z terroryzmem.

Według AP, unijnym programem, który agencja nazywa "systemem rejestracji (podróżnych) online" na pewno objęci zostaliby Amerykanie.


ŹRÓDŁA

http://euro.pap.com.pl
Warning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/203.php on line 33

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/203.php on line 33