Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/206.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/206.php on line 4
UNIJNE INICJATYWY W ZAKRESIE OCHRONY KONSUMENTA


16.08.2007

Bezpieczne opalanie, pewne zakupy i godne zaufania oferty typu timesharing – wszystko to dzięki unijnym inicjatywom w zakresie ochrony konsumentów.

Sezon urlopowy w pełni, ale UE nadal ciężko pracuje, aby za pomocą szeregu ważnych inicjatyw zapewnić wczasowiczom odpowiednią ochronę. W lipcu. wprowadzono nowy, bardziej przejrzysty system znakowania kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym W ramach tej inicjatywy zabroniono używania wprowadzających w błąd sformułowań, takich jak „bloker słoneczny” czy „całkowita ochrona”, a także przedstawiono nowe logo UVA. Już w tym roku około 20 proc. opakowań z produktami ochronnymi będzie oznakowane zgodnie z nowym systemem.

Komisarz ds. ochrony konsumentów Meglena Kuneva powiedziała: Konsumenci, aby móc świadomie wybierać produkty, potrzebują jasnych i dokładnych informacji o filtrach przeciwsłonecznych. Musimy dać wyraźny sygnał, że filtr jest tylko jednym ze środków koniecznych dla skutecznej ochrony przed słońcem.

Unijna kampania informacyjna wyjaśni, w jaki sposób można zabezpieczyć się przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Oto kilka praktycznych rad:

– należy unikać słońca w godzinach, kiedy promieniowanie jest najsilniejsze, tzn. zazwyczaj między 11.00 a 15.00;
– nie można wystawiać niemowląt ani dzieci na działanie słońca;
– produkty z filtrem przeciwsłonecznym należy stosować w odpowiedniej ilości i nakładać ponownie po wyjściu z wody;
– powinno się używać tych kosmetyków z filtrem, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

Urlopowiczom borykającym się z problemem luk w przepisach dotyczących timesharingu (zakup prawa do korzystania z nieruchomości) powinna przyjść z pomocą aktualizacja przepisów, w której uwzględniono nowe produkty, takie jak kluby wakacyjne oferujące rabaty oraz udziały typu timeshare w łodziach i przyczepach kempingowych.

W przypadku problemów z zakupem dowolnego produktu w Europie można ponadto skontaktować się z jednym z Europejskich Centrów Konsumenckich działających w każdym kraju UE. Pracownicy centrum udzielają informacji na temat praw przysługujących europejskim konsumentom oraz pomagają złożyć skargę.

Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich – dane kontaktowe /DOKUMENT PDF/W POLSCE :

EUROPEJSKIE CENTRUM KONSUMENCKIE
Director: Aleksandra Olczak
Plac Powstańców Warszawy 1
00 950 Warsaw

TELEFONY :
+48/022 55 60 118
+48/022 55 60 359

info@konsument.gov.pl
http://konsument.gov.pl/ŹRÓDŁA : KOMISJA EUROPEJSKA

http://ec.europa.eu/polska/index_pl.htmWarning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/206.php on line 57

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/206.php on line 57