Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/219.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /2007/219.php on line 4
NAPISZ, ZRÓB ZDJĘCIE, WYGRAJ KONKURS
"Co zmieniło się w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym?".


01.09.2007

Reprezentacja Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszają młodzież do wzięcia udziału w konkursie o funduszach unijnych.
Cyfrowe aparaty fotograficzne dla laureatów konkursu i autorów wyróżnionych prac oraz uroczyste wręczenie nagród z udziałem Komisarz Danuty Hübner – to wszystko czeka na uczestników konkursu "Co zmieniło się w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym?".

Wskaźniki i suche dane - to z nich możemy się dowiedzieć, ile unijnych środków trafiło już do Polski i na co je wydano. Ale co zmieniło się w życiu zwykłych Polaków, jakie emocje towarzyszą tym zmianom? Tego właśnie chcemy się dowiedzieć! Postanowiliśmy zwrócić się z tym pytaniem do młodych ludzi, licząc na ich spostrzegawczość i świeżość spojrzenia.

Konkurs "Co zmieniło się w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym?" rozpocznie się 3 września 2007. Mogą wziąć w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Biorąc pod uwagę różnorodność projektów współfinansowanych z funduszy unijnych, autorzy mają niemal nieograniczony wybór. Ważne jest przede wszystkim to, aby w jasny i przekonujący sposób napisali, co zmieniło się w ich otoczeniu lub w życiu ich bliskich, albo kolegów dzięki środkom pochodzącym z funduszy strukturalnych, przedakcesyjnych lub Funduszu Spójności. Ilustrację dla tekstu powinny stanowić zdjęcia załączone do zgłoszenia.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje, które mogą ułatwić przygotowanie zgłoszenia, są dostępne na stronie Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce (http://ec.europa.eu/polska/index_pl.htm). Również tam można znaleźć specjalny formularz zgłoszeniowy, który wraz ze zdjęciami na płycie CD należy przesłać na adres pocztowy Reprezentacji.

Termin nadsyłania zgłoszeń – indywidualnych lub zespołowych – upływa 31 października 2007.

Prace będą oceniane przez jury złożone z przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

26 listopada 2007 roku zostanie ogłoszona lista 16 wyróżnionych prac – po jednej z każdego województwa. Ich autorzy, wraz z nauczycielami, którzy pomagali w przygotowaniu zgłoszeń, zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczysty finał. Podczas uroczystości, z udziałem Komisarz ds. polityki regionalnej Danuty Hübner, poznamy 3 laureatów nagrody głównej konkursu. Nagrody w postaci cyfrowych aparatów fotograficznych otrzymają także wszyscy autorzy wyróżnionych prac.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Reprezentacji Komisji Europejskiej w Warszawie, pisząc na adres jan-marek.ziolkowski@ec.europa.eu lub dzwoniąc pod numer 022 55 68 954


ŹRÓDŁA

http://www2.ukie.gov.pl/WWW/news.nsf/0/BCEFB53F2BFA7A93C1257348003EA28D?Open
http://ec.europa.eu/polska/index_pl.htmWarning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/219.php on line 40

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /2007/219.php on line 40