Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/233.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /2007/233.php on line 4
EUROPEJSKIE DNI PRACY
500 IMPREZ w BRUKSELI


24.09.2007

Szukasz pracy? Szukasz pracowników? Myślisz o pracy w innym kraju UE? Jeszcze tylko do 29 września masz szansę wziąć udział w jednej z 500 imprez towarzyszących Europejskim Dniom Pracy 2007. To szansa, by pracodawcy spotkali się z pracownikami. Do udziału w brukselskiej części imprezy zaproszono gwiazdę światowego tenisa Justine Henin.

Podczas Europejskich Dni Pracy 2007 można dowiedzieć się o możliwości przemieszczania się po Europie w poszukiwaniu pracy, a pracodawcy mają okazję spotkać się z osobami poszukującymi pracy.

Dni Pracy to unijna strategia na rzecz zatrudnienia i wzrostu gospodarczego, to zachęta do mobilności pracowników w Europie oraz wspieranie rozwoju gospodarczego – wyjaśnia Vladimír Špidla, europejski komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i równości szans. Jak podkreśla, pomagają one pracodawcom w obsadzeniu wolnych stanowisk, a osobom poszukującym pracy - w znalezieniu zatrudnienia.

"Możliwość przemieszczania się po Europie w poszukiwaniu pracy przynosi korzyści pracownikom, przedsiębiorstwom i całej Unii Europejskiej” – dodaje komisarz Špidla.

Dni Pracy są organizowane we współpracy z EURES, służbą zatrudnienia o zasięgu europejskim oraz stworzoną przez nią wyspecjalizowaną siecią ponad 750 doradców ds. mobilności pracowników.

Imprezy, które odbywają się w ponad 230 miastach w całej Europie, obejmują targi pracy, seminaria i warsztaty, mające na celu zwiększenie mobilności pracowników w Europie. Uczestniczą w nich lokalne przedsiębiorstwa, publiczne i prywatne agencje pośrednictwa pracy, urzędy zatrudnienia, związki zawodowe, uniwersytety, centra kształcenia i centra szkoleniowe oraz izby handlowe.

Brukselska część Dni Pracy odbywa się po raz pierwszy w siedzibie głównej Komisji Europejskiej – w budynku Berlaymont – gdzie 60 pracodawców będzie prowadziło nabór nowych pracowników. Imprezę otworzy komisarz Špidla, gościem specjalnym będzie gwiazda światowego tenisa Justine Henin.

Dni Pracy 2007 odbywają się w ramach obchodów 50. urodzin UE oraz Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich.

Ubiegłoroczna edycja Europejskich Targów Pracy, przyciągnęła 150 000 odwiedzających.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod następującym adresem internetowym:
http://eures.europa.eu


ŹRÓDŁA

http://eures.europa.euWarning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/233.php on line 45

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /2007/233.php on line 45