Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/236.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/236.php on line 4
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Nie trzymaj języka za zębami – to hasło Europejskiego Dnia Języków


27.09.2007

Nie trzymaj języka za zębami – to hasło Europejskiego Dnia Języków. Co roku, 26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków świętujemy bogactwo językowe Europy. W tym dniu przypominamy sobie o licznych korzyściach wynikających z nauki języków obcych. Dzięki znajomości języków możemy poznać nowe kultury, spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, lepiej zrozumieć innych ludzi. Języki nie tylko zbliżają narody, ale sprawiają też, że każdy może korzystać z dobrodziejstw rynku wewnętrznego podczas podróży lub pracy w innym kraju.

Z okazji tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków w całej Europie odbywają się liczne imprezy mające zachęcić wszystkich – niezależnie od wieku – do nauki nowego języka obcego.

Unijne programy skierowane są do wszystkich grup wiekowych: Comenius – do dzieci w wieku szkolnym, Erasmus – do studentów, Leonardo da Vinci – do osób pracujących a Grundtvig – do wszystkich osób dorosłych.

Jako że obywatele UE posługują się 23 językami urzędowymi oraz wieloma językami regionalnymi i mniejszościowymi , osoba pragnąca rozpocząć naukę języka obcego ma w czym wybierać.

Aby odkryć bogactwo językowe, powstała inicjatywa pod hasłem „w poszukiwaniu skarbów języka ”, której celem jest stworzenie listy ulubionych słów internautów z całej Europy.

Oprócz tego, że języki stanowią olbrzymie bogactwo kulturowe, mają również zasadnicze znaczenie dla konkurencyjności przedsiębiorstw. 21 września 2007 r. w Brukseli zorganizowano konferencję pod hasłem „Języki to dobry interes”, podczas której podkreślono rolę, jaką wszystkie języki (nie tylko angielski) odgrywają w rozwoju przedsiębiorstw.

..................................................................................................................

Komisja proponuje nowy dział Wyraź swoją opinię i rozpoczyna konsultacje w Internecie na temat wielojęzyczności.
W procesie konsultacji na temat wielojęzyczności otwiera się nowy etap: zasięganie opinii zainteresowanych stron oraz społeczeństwa. Rozpoczęto konsultacje w Internecie, a na stronie internetowej komisarza Leonarda Orbana dostępny jest dział Wyraź swoją opinię. Konsultacje prowadzono jak dotąd z rządami i władzami państw członkowskich, z ekspertami ds. wielojęzyczności i intelektualistami oraz z przedsiębiorstwami.

Wyraź swoją opinię na temat języków w Europie :
http://forums.ec.europa.eu/multilingualism/pl/

ŹRÓDŁA

http://ec.europa.eu/polska/news/070926_jezyk_za_zebami_pl.htmWarning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/236.php on line 40

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/236.php on line 40