Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/242.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/242.php on line 4
INFOPOINT DLA CIEBIE
Punkt Informacyjny Unii Europejskiej oficjalnie otwarty!


05.10.2007

Punkt Informacyjny Unii Europejskiej oficjalnie otwarty! Jesteśmy otwarci dla wszystkich. Proszę czuć się tutaj jak u siebie w domu – zachęcała Róża Thun, szef Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce.

Nasz Punkt Informacyjny nie jest może zbyt duży, ale na pewno będzie bardzo dynamiczny – przekonywał Jacek Safuta, Dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie – chcemy być blisko ludzi; wejść może tu każdy.

Otwieramy ten ośrodek, ponieważ zależy nam na tym, aby integracja europejska była bliska obywatelom, była tematem, o którym mówi się na ulicy – tłumaczyła Róża Thun, podkreślając, że to Punkt Informacyjny całej Unii Europejskiej i zapraszając do współpracy wszystkie zainteresowane osoby i instytucje.

W ceremonii otwarcia InfoPointu wzięli udział przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, administracji państwowej, organizacji pozarządowych oraz dziennikarze. Obecny był także José Sequeira e Serpa ambasador Portugalii, która w tym półroczu sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej (na zdj. powyżej z Jackiem Safutą i Różą Thun)

Uroczyste przecięcie wstęgi i ... Punkt Informacyjny UE jest już oficjalnie otwaty i czeka na wszystkich zainteresowanych sprawami UE.

Łatwo do niego trafić, bo mieści się w samym centrum Warszawy, przy ulicy Jasnej 14/16a. Można więc wpaść do InfoPointu w drodze na uczelnię, w czasie szkolnej przerwy, przed lub po pracy.

Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku, między 10:00 a 19:00 (od 28 października - do godz. 18:00), a także w soboty, między 10:00 a 15:00. Na wszystkich zainteresowanych czekają: Katarzyna Zakroczymska, Martyna Majewska, Izabela Dacewicz i Dominika Sadowska.

Katarzyna Zakroczymska z Punktu Informacyjnego mówi, że już w ciągu kilkunastu dni przed oficjalnym otwarciem placówkę odwiedziło blisko sto osób: "Odwiedzają nas ludzie zainteresowani informacjami o możliwości podjęcia pracy w instytucjach europejskich, przychodzą studenci poszukujący materiałów do swoich prac dyplomowych, a także nauczyciele chcący zorganizować lekcje o Unii Europejskiej".

Można oczywiście zadzwonić (022 55 68 970/971) lub wysłać maila. Łatwo więc zadać pytanie, zasięgnąć rady lub wyrazić opinię o Unii Europejskiej.

W nowo otwartym ośrodku można się zaopatrzyć w publikacje dotyczące UE lub poszukać informacji na stronach WWW, dzięki zainstalowanym tam komputerom z dostępem do Internetu. W planach jest także organizowanie szkoleń, debat i seminariów oraz "lekcji europejskich".

ŹRÓDŁA

http://ec.europa.eu/polska/news/071005infopoint_pl.htm



Warning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/242.php on line 34

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/242.php on line 34