Warning: include_once(//komp/head.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/250.php on line 4

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/head.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/250.php on line 4
Luksemburg całkowicie otwiera rynek pracy dla Polaków, Niemcy częściowo
Praca za granicami Polski


02.11.2007

Od czwartku 1 listopada Luksemburg całkowicie otworzył swój rynek pracy dla Polaków. Informowała o tym już na początku października ambasada tego kraju w Polsce.

Tego samego dnia częściowo został otwarty niemiecki rynek pracy. Ułatwienia dotyczą specjalistów budowy maszyn, budowy pojazdów oraz elektrotechników z Polski i pozostałych nowych krajów UE. Będą oni traktowani przez niemieckie urzędy pracy tak samo jak obywatele Niemiec.

Luksemburg otworzył rynek dla pracowników z pozostałych siedmiu państw członkowskich, które przystąpiły do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku: Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii. Restrykcjami nie byli objęci obywatele Malty i Cypru.

Wielka Brytania, Irlandia i Szwecja nie wprowadziły żadnych restrykcji, w pełni otwierając swoje rynki pracy dla obywateli z nowych krajów UE 1 maja 2004. Finlandia, Hiszpania, Portugalia i Grecja całkowicie zniosły ograniczenia po dwóch latach, w maju 2006 roku. Włochy zrobiły to w czerwcu 2006 roku, Holandia zaś w maju 2007.

Austria, Belgia, Dania, Francja, mimo pewnych ułatwień w niektórych sektorach, wciąż utrzymują restrykcje, wymagając od obywateli UE pozwoleń na pracę.

ŹRÓDŁA

http://www2.ukie.gov.pl...


Warning: include_once(//komp/foot.php): failed to open stream: No such file or directory in /2007/250.php on line 40

Warning: include_once(): Failed opening '//komp/foot.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /2007/250.php on line 40