SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


26.07.2017 VI Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej jest miejscem spotkań tysiąca praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. W ten sposób chcemy wspomagać realizację jak największej ilości projektów partnerskich oraz ułatwiać pozyskiwanie na nie finansowania zewnętrznego.

VI edycja Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej będzie poświęcona perspektywom rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej oraz wyzwaniom związanym z rozwojem miast i wsi, uwzględniającym potrzeby mieszkańców. Zaproszeni goście zajmą się także przyszłymi inicjatywami lokalnymi Lublina oraz krajów sąsiedzkich. W związku z licznymi zagrożeniami, na jakie jest narażona współczesna Europa Środkowo-Wschodnia, ważne miejsce w programie zajmie linia pt. "Polityka i bezpieczeństwo".

Wiele uwagi zostanie poświęcone także innowacjom, które nie tylko pozwalają na realizację określonych zadań w sposób tańszy, szybszy i bardziej efektywny, ale także wyraźnie podnoszą jakość naszego codziennego życia. Na tegorocznym Kongresie nie zabraknie również ważnych zagadnień związanych z nauką i edukacją, mobilnością oraz demokracją lokalną, jakże ważnej dla wciąż reformującej się Ukrainy. Ponadto niezwykle ciekawie zapowiadają się panele poświęcone turystyce, modelom pojednania, kulturze oraz szeroko rozumianej równości. Tegoroczny VI Kongres będzie jednym elementów uroczystych obchodów 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.


Lublin
25 - 26 września 2017
Lubelskie Centrum Konferencyjne


PEŁNA INFORMACJA: http://kongres.lublin.eu


facebook