SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


2006 UNIA EUROPEJSKA a PRAWA DZIECKA - KONKURS

Komisarz Franco Frattini, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za kwestie sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa, zaprasza nastolatków z Unii Europejskiej do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu i wykonaniu plakatu zawierającego logo i obrazującego ideę ochrony, poszanowania i promowania praw dziecka w UE.

W każdym państwie członkowskim Unii zostaną wyłonione i nagrodzone najlepsze prace. Ceremonia przyznania nagród na poziomie krajowym zaplanowana jest na pierwszą połowę maja i odbędzie się w Warszawie. W dniu 18 maja 2006 roku, zdobywcy pierwszej nagrody (w każdej z dwóch kategorii wiekowych) w każdym uczestniczącym kraju, zostaną zaproszeni do Brukseli, gdzie podczas wycieczki z przewodnikiem zwiedzą instytucje UE, zjedzą obiad wspólnie z Wiceprzewodniczącym KE Frattinim i będą bohaterami uroczystej ceremonii wręczenia nagród. Na poziomie europejskim nagrody otrzymają 3 najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej. Ceremonia zostanie sfilmowana, a nagranie zostanie przekazane czterystu stacjom telewizyjnym w 25 państwach członkowskich Unii Europejskiej.


OPIS KONKURSU

Cel konkursu

Uświadomienie młodym ludziom wspólnych wartości i praw, jakie im przysługują.

Uczestnicy konkursu

Dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat, w dwóch kategoriach wiekowych: 10-14 lat i 15-18 lat. Uczestnicy będą musieli stworzyć zespoły składające się z co najmniej 4 nastolatków i jednej osoby dorosłej, która będzie odpowiedzialna za sprawy organizacyjne.

Zasięg konkursu

25 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Prace konkursowe

Uczestnicy zaprojektują i wykonają plakat w formacie A2, zawierający logo i obrazujący ideę ochrony, poszanowania i promocji praw dziecka w Unii Europejskiej. Dodatkowo, uczestnicy załączą krótki opis metody pracy.

Kryteria selekcji najlepszych prac

Spójność przesłania plakatu z celem konkursu, klarowność przesłania, jakość graficzna i oryginalność.

Zwycięskie prace

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Reprezentacji Komisji Europejskiej, a także na stronie internetowej Dyrekcji Generalnej (w Komisji Europejskiej), odpowiedzialnej za sprawy sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa.
Zwycięskie plakaty będą wykorzystane w kampaniach informacyjnych Komisji Europejskiej do promowania praw dziecka.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej:
www.euromlodziez.com
lub w naszej witrynie
Formularz zgłoszeniowy i reg. konkursu"Unia Europejska a Prawa Dziecka" /PDF/

Zgłoszenia odsyłamy do 10 kwietnia 2006 roku na adres:

RADA NACZELNA ZRZESZENIE STUDENTOW POLSKICH
ul. Ordynacka 9 ; 00-364 Warszawa ; Tel / Fax: 0228283990

konkurs@euromlodziez.com ; www.euromlodziez.com


LIST FRANCO FRATTINI OGŁASZAJĄCY KONKURS

Franco Frattini, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ogłasza konkurs"Unia Europejska a Prawa Dziecka"

Prawo do ochrony i opieki, prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów, prawo do tego by wszystkie działania dotyczące dzieci były podporządkowane ich najlepszym interesom, prawo do utrzymywania bezpośrednich kontaktów z obojgiem rodziców- Wszystkie prawa, z których korzystać mogą dzieci w państwach członkowskich Unii Europejskiej są wymienione w Artykule 24 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Jednak aby te wszystkie prawa były skuteczne, ludzie muszą być ich świadomi, muszą je respektować i chronić.

Dlatego też chciałbym zaprosić wszystkich młodych ludzi z krajów członkowskich Unii Europejskiej do wzięcia udziału w konkursie" Unia Europejska a Prawa Dziecka". Mam nadzieję, że praca w grupach nad tym projektem sprawi młodym ludziom satysfakcję, a także zaowocuje poznaniem przez nich przysługujących ich praw.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży, w wieku od 10 do 18 lat i polega na stworzeniu plakatu zawierającego logo, ilustrującego ideę ochrony, przestrzegania i promocji praw dziecka w obrębie Unii Europejskiej.

Po pierwszej selekcji, na poziomie narodowym, i po uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się w każdym z krajów członkowskich w maju 2006 roku, zaproszę zwycięskie ekipy z każdego kraju na spotkanie ze mną w Brukseli, gdzie odbędzie się ceremonia wręczania nagród na poziomie europejskim, i gdzie będziecie mogli zwiedzić instytucje europejskie.

Życzę wszystkim powodzenia i czekam na spotkanie w Brukseli.

Franco Frattini
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej


PLIKI DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu"Unia Europejska a Prawa Dziecka" / PDF /
W załączniku znajduje się opis celów konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, który należy odesłać do 10 kwietnia 2006 roku do Rady Naczelnej Zrzeszenia Studentów Polskich ...


LINKI

www.euromlodziez.com. : Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu


ŹRÓDŁA

Reprezentacja Komisji Europejskiej w Polsce, www.delpol.plfacebook