SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.


AKTUALNOŚCI KOMISJI EUROPEJSKIEJKOMISJA EUROPEJSKA - POLITYKA REGIONALNA - INFOREGIOW PARLAMENCIE EUROPEJSKIMNOWOŚCI EUROPE DIRECT LUBLIN


Dzień Europy w Lublinie

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych już obchodach Dnia Europy w Lublinie! Dołącz do nas podczas obchodów Dnia Europy 9 maja 2017r. na Placu Łokietka w Lublinie! Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!


Komisja pokazuje, jak unijna polityka spójności może wesprzeć regiony o niskim dochodzie i słabym wzroście

W opublikowanym dziś sprawozdaniu na temat europejskich regionów, które są w gorszej sytuacji pod względem wzrostu gospodarczego i poziomu zamożności, Komisja jasno określa sposoby wspierania strategii wzrostu regionalnego za pomocą unijnych funduszy.


Polityka spójności UE przyczynia się do poprawy otoczenia inwestycyjnego w Europie

Jednym z kluczowych elementów reformy polityki spójności na lata 2014–2020 było wprowadzenie wobec państw członkowskich warunków wstępnych dla otrzymania środków z europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych.


Komisja zachęca do mobilności młodzieży w Europie

Komisja Europejska przedstawiła dzisiaj inicjatywę w ramach programu Erasmus+, której celem jest jeszcze większe wsparcie nauki i mobilności młodych Europejczyków.


Większy wybór usług finansowych

Komisja Europejska przedstawiła dziś plan, dzięki któremu konsumenci europejscy będą mieć większy wybór usług finansowych i lepszy do nich dostęp w całej Unii. Podstawą planu jest technologia, jako że innowacyjne usługi internetowe mogą zapewnić większe zintegrowanie rynku usług finansowych. W związku z tym publikujemy również konsultacje w sprawie technologii i jej wpływu na europejski sektor usług finansowych (tzw. FinTech), aby pobudzić aktywność w tej dziedzinie.


Brexit w KE
Komisja Europejska zarejestrowała dziś dwie europejskie inicjatywy obywatelskie dotyczące praw obywateli Unii w kontekście wystąpienia państwa członkowskiego z UE i odrzuciła trzecią, zatytułowaną Stop Brexit.


WIĘCEJ WIADOMOŚCI EUROPE DIRECT LUBLIN

facebook