SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


27 MARCA 2006 Komisja Europejska otwiera internetowe forum dyskusyjne o przyszłości Europy

Szanowni Państwo,

27 marca Komisja Europejska otworzyła Europejskie Forum Dyskusyjne na temat przyszłości Unii Europejskiej. Debata jest częścią ogłoszonego w październiku 2005 roku przez Komisję Europejską planu D na rzecz demokracji, dialogu, debaty. Jako taka, ma ona stanowić wkład do"okresu refleksji", który został ogłoszony w czerwcu 2005 roku po odrzuceniu Traktatu Konstytucyjnego w Holandii i Francji.

Z przeprowadzonych ostatnio sondaży wiemy, że spada zaufanie obywateli do Unii Europejskiej, ponieważ uważają oni, że Unia przejmuje coraz więcej obowiązków, a przez to staje się coraz bardziej złożona i trudna do zrozumienia.

Wiemy również, że według niektórych obywateli Unia Europejska powinna zająć się kwestiami dotyczącymi na przykład bezrobocia, negatywnych skutków globalizacji, świadczeń emerytalnych, opieki zdrowotnej, edukacji lub ochrony środowiska.

Oczekujemy Państwa opinii na temat Unii Europejskiej i kierunku, w jakim powinna ona podążać. Jakie nadzieje wiążą Państwo z Europą? Jakie są Państwa obawy jako obywateli Europy ? To od PAŃSTWA zależy jakie kwestie europejskie zostaną poruszone na naszym forum!

W chwili obecnej dyskusja została podzielona na trzy ogólne tematy:

  • Ekonomiczno-społeczny rozwój Europy
  • Poszukiwanie Europy oraz zadania UE
  • Granice Europy oraz jej rola w świecie

Udział w Europejskim Forum Dyskusyjnym mogą państwo wziąć klikając na poniższy adres:
http://europa.eu.int/debateeurope/index_pl.htm

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w dyskusji, wymiany myśli, poglądów i opinii, nadziei i obaw dotyczących przyszłości Unii Europejskiej.KOMUNIKAT KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Bruksela, 27 marca 2006 r.
Komisja Europejska otwiera internetowe forum dyskusyjne
o przyszłości Europy w 20 językach

Komisja Europejska zaprasza od dziś wszystkich obywateli do udziału w dyskusji na temat przyszłości Europy na forum internetowym dostępnym w 20 językach. Dyskusja ta jest częścią komisyjnego planu"D" na rzecz dialogu, debaty i demokracji, będącego odpowiedzią na apel Rady Europejskiej o refleksję po tym, jak we Francji i w Holandii odrzucono traktat konstytucyjny.

W przemówieniu zamieszczonym w formie podcastu na stronie internetowej Margot Wallström, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej odpowiedzialna za stosunki instytucjonalne i strategię komunikacji społecznej, mówi:

Często słyszę, że ludzie stracili zaufanie do Unii Europejskiej, ponieważ ich zdaniem podjęła się ona zbyt wielu zadań, przez co stała się bardzo złożonym i trudnym do zrozumienia organizmem. Z drugiej strony w badaniach opinii publicznej Europejczycy twierdzą, że chcieliby, aby Unia zajęła się takimi problemami jak bezrobocie, globalizacja, emerytury, opieka zdrowotna, edukacja i ochrona środowiska. Chcemy więc wiedzieć, jakie nadzieje Państwo - osobiście - wiążecie z Europą i co Państwa - jako Europejczyków - niepokoi?.

Wyniki rozpoczętej dziś dyskusji zostaną uwzględnione w sprawozdaniu Komisji, sporządzonym po okresie refleksji na tematy europejskie.

Forum dyskusyjne jest dostępne na stronie http://europa.eu.int/debateeurope/

LINKI

http://europa.eu.int/debateeurope/
http://europa.eu.int/debateeurope/index_pl.htm

ŹRÓDŁA

Reprezentacja Komisji Europejskiej w Polsce, www.delpol.plARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK