SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


2006 Trwa pierwsza edycja Młodzieżowego Konkursu o Rozwoju Międzynarodowym

Trwa pierwsza edycja Młodzieżowego Konkursu o Rozwoju Międzynarodowym. Jest on otwarty dla szkół z 25 krajów członkowskich UE. W tym roku konkurs jest ukierunkowany na problematykę afrykańską. Zwycięzcy pojadą wraz z Komisarzem ds. Rozwoju Louisem Michelem na wycieczkę do Afryki.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba być uczniem i mieć 16-18 lat. Uczestnicy mają za zadanie wykonać plakat, zrobić zdjęcie lub opracować prezentację multimedialną poświęconą edukacji, zdrowiu lub środowisku naturalnemu w Afryce. Uczniowie mogą wybrać jeden z wątków lub zrobić pracę będącą kombinacją tych trzech tematów.

Do każdej pracy plastycznej należy dołączyć krótki komunikat w formie autorskiego komentarza. W języku polskim i angielskim, niemieckim lub francuskim.

Prace należy przesyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.dyp2006.org lub też pocztą na adres biura European Schoolnet w Brukseli.

Ocena prac konkursowych będzie przebiegać w dwóch fazach. W pierwszej fazie oceny dokona grupa nauczycieli. Stworzą oni listę najlepszych prac pierwszego danego państwa. W drugiej fazie, państwowe jury w każdym z 25 państw członkowskich UE wybierze laureata pierwszego i drugiego miejsca w swoim kraju.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca oraz ich nauczyciele zostaną zaproszeni do Brukseli na Europejskie Dni Rozwoju. Laureaci konkursu wraz z nauczycielami będą towarzyszyć Komisarzowi ds. Rozwoju podczas podróży do Afryki. W ciągu pięciodniowej wycieczki, będą mogli naocznie przekonać się jakie wyzwania stoją przed Afryką, a także zobaczą jak rozwojowa współpraca UE wygląda na miejscu.

Konkurs zakończy się 15 września 2006 roku.


Formularze, regulamin konkursu oraz kryteria oceny prac można znaleźć pod adresem: www.dyp2006.orgfacebook