SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


06 LISTOPADA 2006 DEBATA Z KANDYDATAMI NA URZĄD PREZYDENTA MIASTA LUBLINA

Europe Direct – Lublin, wspólnie z Lubelskim Sejmikiem Gospodarczym, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Naukowym Studenckim Kołem Samorządowców Wydziału Politologii UMCS zorganizował w dniu 6 listopada debatę, w której udział wzięli kandydaci starający się o fotel prezydenta Lublina.

Debata poświęcona była sprawom rozwoju miasta, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju przy wykorzystaniu środków z Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej. Kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje plany co do wykorzystania członkostwa Polski i Lublina w Unii Europejskiej. Mówili o tym jak należy promować Lublin także poza granicami naszego kraju, aby przyciągnąć inwestorów zagranicznych, w czym pomóc nam ma członkowstwo we Wspólnotach Europejskich
Kandydaci mogli także zaprezentować elementy swojego programu mówiące o szansach, jakie stworzą oni ludziom młodym, aby Lublin był miastem, w którym będą oni chcieli pozostać i pracować na jego rzecz. Mieszkańcy Lublina mieli także okazję usłyszeć o planach poszczególnych kandydatów odnośnie wykorzystania Funduszy Europejskich, jakie otrzyma Lublin i Lubelszczyzna w nowej perspektywie budżetowej i w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 – 2013.

W debacie udział wzięło aż 7 kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta miasta:

  • Andrzej Pruszkowski (PiS),
  • Adam Wasilewski (PO),
  • Izabella Sierakowska („Lewica i Demokraci”),
  • Jan Sęk (PSL),
  • Elżbieta Lasota („Kochamy Lublin”),
  • Marian Kowalski (UPR),
  • Zbigniew Wojciechowski („Idziemy Razem-Lubelska Centroprawica”),


Debacie przysłuchiwało się około 70 mieszkańców miasta. Każdy miał możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na nurtujące go tematy związane z przyszłością Lublina.
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK