SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


24-26 LISTOPADA 2006 SZKOLENIE"EDUKACJA EUROPEJSKA w SZKOLE"
I SEMINARIUM POLSKO-UKRAIŃSKIE YES

Serdecznie zapraszamy nauczycieli realizujących ścieżkę edukacji europejskiej w szkole i opiekunów szkolnych klubów europejskich do udziału w szkoleniu: Edukacja europejska w szkole oraz polsko – ukraińskie seminarium YES, które odbędzie się w dniach 24-26.11.br w Lublinie

Program YES (Wsparcie dla inicjatyw wymiany młodzieży na Ukrainie) ma za zadanie stworzyć nowe możliwości edukacyjne dla młodzieży na Ukrainie oraz ułatwić nawiązywanie współpracy pomiędzy szkołami, szkolnymi klubami europejskimi oraz organizacjami młodzieżowymi z Polski i Ukrainy. W tym celu szkolimy ukraińskich nauczycieli, pedagogów i liderów organizacji w zakresie planowania, tworzenia i realizacji międzynarodowych wymian młodzieży. Uczestnikami naszych szkoleń jest 27 osób z trzech regionów: wołyńskiego, rówieńskiego i żytomierskiego oraz z Winnicy. Wszystkie te osoby są zainteresowane realizacją projektów polsko – ukraińskich wymian młodzieży oraz nawiązaniem partnerskich relacji ze szkołami i organizacjami młodzieżowymi na Lubelszczyźnie.

Seminarium, które odbędzie się w dniach 24-26.11. br w Lublinie ma na celu:

  • zachęcenie polskich szkół do realizacji ścieżki edukacyjnej „Nauczanie o UE”;
  • nawiązanie kontaktów partnerskich między szkołami i organizacjami z Polski i Ukrainy;
  • prezentacja idei polsko – ukraińskich wymian młodzieży oraz źródeł jej finansowania;
  • wypracowanie konkretnych planów i działań na przyszłość między szkołami i organizacjami;
  • przekazanie metod pracy dla szkół, szkolnych klubów europejskich i dla organizacji młodzieżowych w zakresie edukacji europejskiej.

Seminarium umożliwi Państwa szkole wdrożyć nowe programy europejskie i europejskie ścieżki edukacyjne, natomiast dzięki transgranicznym partnerstwom Państwa szkoła będzie mogła już w przyszłym roku korzystać z programów polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży. W ramach seminarium odbędą się targi organizacji i szkół z Lubelszczyzny i z Ukrainy, wspólne warsztaty planowania i tworzenia projektów międzynarodowych wymian młodzieży oraz spotkanie z grantodawcami wymian.

W ramach działań informacyjnych prowadzonych przez Europe Direct – Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej pragniemy państwa także zaprosić do udziału w szkoleniu organizowanym dla nauczycieli realizujących ścieżkę edukacji europejskiej w szkole, a także dla opiekunów szkolnych klubów europejskich.

Zajęcia prowadzone przez trenerów Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie z pewnością pomogą Państwu zdobyć ciekawą i przydatną wiedzę z dziedziny edukacji europejskiej. Prowadzonej w polskich szkołach. Zajęcia warsztatowe oraz prezentacja nowych technik nauczania o Unii Europejskiej w pewnością pomogą Państwu w pracy, a możliwość współpracy z partnerami zza naszej wschodniej granicy przy wykorzystaniu programów Unii Europejskiej.

Uczestnicy seminarium będą zakwaterowani w Europejskim Domu Spotkań w Nasutowie koło Lublina
(więcej: www.eds-fundacja.pl/00/nasutow/0000.html).
Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o odesłanie ankiety zgłoszeniowej do dnia 17.11.2006 roku w wersji elektronicznej na eds@eds-fundacja.pl, na numer fax-u: (081) 534 61 92 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
Ul. 3-go Maja 18/3A 20-078 Lublin

Seminarium jest organizowane przez
Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw i Europe Direct – Lublin
a dofinansowane ze środków:
Komisji Europejskiej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
w ramach programu pomocy zagranicznej RP w 2006 roku
Europejskiego Domu Spotkań – Fundacji Nowy StawARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK