SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


30 LISTOPADA 2006 KONFERENCJA : INNOWACYJNY JEDNOLITY RYNEK -
WYZWANIA DLA WYMIARU GOSPODARCZEGO UNII EUROPEJSKIEJ

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Uniwersytet Wrocławski zapraszają na konferencję pt."Innowacyjny jednolity rynek - wyzwania dla wymiaru gospodarczego Unii Europejskiej", która odbędzie się 30 listopada 2006 roku.

Obecnie jednym z kluczowych zagadnień jest wzrost konkurencyjności gospodarki dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii opartych na wiedzy. Innowacyjność w Ameryce, Azji czy Europie stała się podstawowym czynnikiem decydującym o konkurencyjności tych rynków. Jest nie tylko czasowym trendem w gospodarce, ale przede wszystkim jej podstawową wartością i celem realizowanych strategii rządowych.

Konferencja będąc elementem europejskiej debaty publicznej na temat przyszłości Unii Europejskiej wpisuje się w cykl analogicznych działań podejmowanych w pozostałych państwach członkowskich UE.


Więcej informacji na temat konferencji wraz z programem i formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie www.ukie.gov.pl


Urząd Komitetu Integracji Europejskiej
Departament Informacji Europejskiej
ul. Bagatela 14
00-512 Warszawa


PROGRAM KONFERENCJI

10.00 – 10.30 Rejestracja uczestników
10.30 – 11.40 Otwarcie konferencji, wystąpienia wprowadzające
11.40 – 12.00 Przerwa na kawę
12.00 – 13.00 Dwa równoległe panele:
1. Innowacyjny, jednolity rynek - wyzwania dla wymiaru gospodarczego Unii Europejskiej
2. Budowanie sieci współpracy badawczej pomiędzy ośrodkami naukowymi – Europejski Instytut Technologiczny
Każdy z paneli otwierać będą krótkie wystąpienia tematyczne ekspertów, po których nastąpi moderowana dyskusja z prelegentami oraz specjalistami z uczelni.
Do panelu zaproszeni zostaną m.in. naukowcy, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele środowisk samorządowych i gospodarczych, studenci.

13.00 – 13.30 Pytania i dyskusja
13.30 – 13.40 Przerwa na kawę
13.40 – 14.30 Innowacyjność w praktyce – dyskusja z udziałem przedstawicieli Dolnośląskiego Centrum Zaawansowanych Technologii oraz Komitetu Koordynacyjnego Polskich Platform Technologicznych
13.40 – 14.30 Obiad
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK