SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


06.02.2007 SPRAWNIEJSZA UNIFIKACJA RYNKU WEWNĘTRZNEGO

Państwa członkowskie UE jeszcze nigdy nie radziły sobie tak dobrze z wprowadzaniem zasad rynku wewnętrznego do prawa krajowego – wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej. Do wdrożenia, w sektorze rynku wewnętrznego, pozostaje średnio zaledwie 1,2 % unijnych dyrektyw.

Postępy poczyniły wszystkie państwa członkowskie, a 21 z nich osiągnęło wynik bliski celu 1,5 %. Charlie McCreevy, komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, nie kryje zadowolenia.

To wspaniała wiadomość dla konsumentów i przedsiębiorstw w Europie – podkreśla McCreevy – oznacza, że państwa członkowskie potrafią terminowo wywiązywać się ze swoich zobowiązań, jeśli tylko chcą.

Zdaniem Komisji Europejskiej, wszystkie państwa członkowskie zniwelowały swoje zaległości. 19 krajów UE osiągnęło wynik na poziomie 1,5 % lub nawet lepszy. Belgii i Republice Czeskiej brakuje do osiągnięcia tego celu tylko po jednej dyrektywie.

Zaledwie cztery państwa członkowskie są znacząco powyżej celu 1,5 %: Portugalia i Grecja, których deficyt jest w przybliżeniu dwukrotnie wyższy niż unijna średnia, oraz Luksemburg i Włochy, których wyniki nadal są słabe, chociaż w ciągu ostatniego półrocza oba kraje także poczyniły znaczne postępy.

Na czele rankingu są Dania i Łotwa, którym brakuje zaledwie pięciu dyrektyw do nadrobienia wszystkich zaległości we wdrażaniu unijnego prawa w zakresie rynku wewnętrznego.

Pełna treść ostatniej „tablicy wyników rynku wewnętrznego” znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/internal_market/score/index_en.htmŹRÓDŁA

http://ec.europa.eu/internal_market/score/index_en.htmfacebook