SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


07.02.2007 DZIECI i KOMÓRKI POD SPECJALNYM NADZOREM

Operatorzy sieci uzgadniają ochronę dzieci używających telefonów komórkowych : 6 lutego 2007 r. główni europejscy operatorzy sieci komórkowych podpisali w Brukseli porozumienie na rzecz ochrony nieletnich korzystających z telefonów komórkowych.

Wynegocjowane przy pośrednictwie Komisji Europejskiej porozumienie wychodzi naprzeciw opublikowanym wynikom konsultacji w tej sprawie i przewiduje, że do lutego 2008 r. operatorzy sieci opracują kodeksy samoregulacji.

Porozumienie to jest ważnym krokiem służącym ochronie dzieci”, stwierdziła Viviane Reding , odpowiedzialna za telekomunikację i media komisarz UE. „Gratuluję branży podjęcia odpowiedniej decyzji, która potwierdza możliwość odpowiedzialnej samoregulacji na szczeblu europejskim. Komisja będzie dokładnie śledzić realizację podpisanego dzisiaj porozumienia, które ma zostać wdrożone do lutego 2008 r .

Odpowiadając na inicjatywę komisarz Reding, główni operatorzy komórkowi podejmą działania służące ochronie dzieci przystępując do europejskiego porozumienia na rzecz bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież. W dokumencie tym operatorzy zobowiązują się wspierać:

  • kontrolę dostępu do treści przeznaczonych dla dorosłych;
  • kampanie informacyjne skierowane do rodziców i dzieci;
  • klasyfikację treści komercyjnych według krajowych standardów przyzwoitości i dobrych obyczajów;
  • zwalczanie naruszających prawo treści w sieciach komórkowych.

ŹRÓDŁA

UKIE http://www2.ukie.gov.plfacebook