SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


14.02.2007 DZIEWIĘĆ UNIJNYCH KRAJÓW za EUROPĄ SOCJALNĄ

Dziewięć krajów UE podpisało w środę deklarację w sprawie wznowienia starań o Europę socjalną, czyli wspólny model socjalny dla Unii Europejskiej - poinformowała AFP. Deklarację pod tytułem Nowy zryw na rzecz Europy socjalnej podpisały Belgia, Cypr, Hiszpania, Francja, Grecja, Węgry, Włochy, Luksemburg i Bułgaria.

Autorzy dokumentu zwracają uwagę, że Traktat Konstytucyjny wciąż jest pozostaje nie ratyfikowany. Uważamy, że Unia Europejska nie może ograniczać się do strefy wolnego handlu, ale powinna zapewnić niezbędną równowagę między wolnością gospodarczą i prawami socjalnymi - głosi tekst przedstawiony w stolicy Francji na wideokonferencji łączącej Paryż, Madryt, Rzym i Ateny.

Sygnatariusze deklaracji uważają, że reformie unijnych instytucji musi towarzyszyć wzmocnienie systemów socjalnych. Nawołują do synchronizowania rozwoju gospodarczego z wprowadzaniem równego dla wszystkich dostępu do rynku pracy, kształcenia ustawicznego i nowoczesnych form pomocy społecznej we wszystkich państwach UE. Dziewięć państw członkowskich chciałoby, żeby takie zapisy znalazły się w nowym traktacie Unii.

Niemcy, które przewodniczą w tym półroczu pracom UE, zostały o tej deklaracji bezpośrednio poinformowane przez francuskiego ministra pracy GÚrarda Larchera. Podkreślił on, że opublikowany w środę dokument jest otwarty dla pozostałych państw Unii.


ŹRÓDŁA

http://euro.pap.com.plfacebook