SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


02.03.2007 KONKURS FOTOGRAFICZNY PRZEŁAMAĆ STEREOTYPY

Komisja Europejska ogłosiła w czwartek konkurs fotograficzny pt. Breaking Stereotypes 2007 (Przełamać stereotypy) - poinformowała Reprezentacja Komisji Europejskiej.

Jak napisano w dokumencie, do 30 czerwca Komisja czeka na prace, zdjęcia lub kolaż zdjęć, ukazujące autorską wizję świata pełnego różnorodności, bez miejsca na dyskryminację na jakimkolwiek tle .

W konkursie mogą uczestniczyć studenci sztuk pięknych, fotografii, grafiki, komunikacji wizualnej i pokrewnych dziedzin, studiujący w uczelni w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Konkurs stanowi część zainicjowanej w 2003 r. kampanii UE Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji oraz Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich.

W zeszłorocznej edycji konkursu, na najlepszy plakat, wygrała Polka Aleksandra Woldańska, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej praca przedstawiała obejmujące się dwie osoby - jedną czarną, drugą białą.


Więcej informacji o konkursie na stronie kampanii
Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji :

http://www.stop-discrimination.info


.ŹRÓDŁA

http://euro.pap.com.pl

http://www.stop-discrimination.infofacebook