SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


12.04.2007 JEDNOSTKA BOJOWA UE

Na czwartkowym /12.04.2007/ spotkaniu w Bratysławie ministrowie obrony Polski, Republiki Czeskiej, Słowacji i Węgier poparli projekt utworzenia przez państwa Czwórki Wyszehradzkiej wspólnej jednostki bojowej Unii Europejskiej.

Polskę reprezentował na spotkaniu minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Według wcześniejszych informacji, na jakie powołuje się agencja CTK, do formowania liczącej 1500 żołnierzy jednostki szybkiego reagowania przyłączyłaby się również Ukraina. Przeznaczona do udziału w operacjach pokojowych jednostka mogłaby powstać po roku 2015.

Zdaniem uczestników bratysławskiego spotkania, wojskowe operacje zagraniczne powinny być finansowane ze wspólnego budżetu UE i NATO. We wspólnym oświadczeniu ministrowie wyrazili poparcie dla polityki otwartych drzwi NATO oraz ambicji państw zachodniej części Bałkanów, by stać się członkami Sojuszu.

ŹRÓDŁA

http://euro.pap.com.plfacebook