SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.


24.04.2007 ZGODA NA POMOC DLA POLSKIEGO GÓRNICTWA

Komisja Europejska dała we wtorek zielone światło dla dalszego wsparcia restrukturyzacji polskiego sektora górniczego z budżetu państwa. Chodzi o 159 mln euro.

Już wcześniej Komisja Europejska zatwierdziła pomoc dla polskiego górnictwa w latach 2004-2006 w wysokości ok. 1,6 mld euro. Rzecz w tym, że Polska wykorzystała tylko połowę przewidzianych środków. Dlatego poinformowała, że zamierza przedłużyć stosowanie pomocy z niewykorzystanej puli na pokrycie kosztów restrukturyzacji do końca 2007 roku.

KE uznała, że nie ma żadnych przeciwwskazań i nie wniosła zastrzeżeń. Pomoc, w szacowanej łącznej wysokości 159 mln euro, zostanie przyznana tym samym beneficjentom jak w przypadku programu na lata 2004-2006


ŹRÓDŁA

http://euro.pap.com.pl
facebook