SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


24.04.2007 ZGODA NA POMOC DLA POLSKIEGO GÓRNICTWA

Komisja Europejska dała we wtorek zielone światło dla dalszego wsparcia restrukturyzacji polskiego sektora górniczego z budżetu państwa. Chodzi o 159 mln euro.

Już wcześniej Komisja Europejska zatwierdziła pomoc dla polskiego górnictwa w latach 2004-2006 w wysokości ok. 1,6 mld euro. Rzecz w tym, że Polska wykorzystała tylko połowę przewidzianych środków. Dlatego poinformowała, że zamierza przedłużyć stosowanie pomocy z niewykorzystanej puli na pokrycie kosztów restrukturyzacji do końca 2007 roku.

KE uznała, że nie ma żadnych przeciwwskazań i nie wniosła zastrzeżeń. Pomoc, w szacowanej łącznej wysokości 159 mln euro, zostanie przyznana tym samym beneficjentom jak w przypadku programu na lata 2004-2006


ŹRÓDŁA

http://euro.pap.com.pl
facebook