SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


27.04.2007 EUROPEJSKI DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Komisja Europejska zorganizowała 27 kwietnia 2007 r. pierwszy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczna edycja poświęcona jest młodym kierowcom. Inicjatywa ta jest kolejnym elementem unijnej strategii, zakładającej zmniejszenie o połowę liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych przed 2010 rokiem.

„Poprzez ideę Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego chcę udzielić dodatkowego wsparcia wysiłkom całego społeczeństwa zmierzającym do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sporo już osiągnęliśmy w tym zakresie, ale musimy pracować bez wytchnienia. W szczególności cieszę się z zaangażowania wielu młodych ludzi w tę akcję” – powiedział Jacques Barrot, Komisarz UE ds. transportu.

Zamierzeniem dzisiejszego dnia jest zapewnienie młodym ludziom przestrzeni, w której wyjaśnią innym ich zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Będzie to także okazja do wymiany doświadczeń (pozytywnych i negatywnych) oraz zastanowienia się nad przyszłymi działaniami.

Zbyt wielu młodych ludzi, zwłaszcza tych pomiędzy 18 a 25 rokiem życia, ginie na unijnych drogach. Aby to zmienić, trzeba przyjrzeć się takim zagadnieniom jak edukacja i praktyczne kształcenie młodych kierowców, ale także problemy związane z nadużywaniem alkoholu i spożywaniem narkotyków.

Kwestiom tym będzie poświęcone organizowane w Brukseli sympozjum z udziałem Komisarza Barrot. Można je śledzić na bieżąco za pośrednictwem łącza internetowego: http://www.managenergy.tv/me_portal/mst/_vi_wm_300_en/road_safety

Przeszło 400 uczestników z 35 państw weźmie udział w tej konferencji, odbywającej się na zakończenie światowego tygodnia bezpieczeństwa drogowego, organizowanego przez ONZ.

Jacques Barrot ze szczególną uwagą słucha głosu młodych użytkowników dróg, przyznając, że stanowią oni grupę szczególnego ryzyka. Dlatego Komisja Europejska, przekonuje Komisarz Barrot, musi wesprzeć młodych ludzi, którzy podejmują działania w tej materii. Jednym z instrumentów wsparcia może być coroczne „Posiedzenie młodych ds. bezpieczeństwa drogowego”, przewiduje Komisarz.ŹRÓDŁA

http://www.delpol.pl
http://www.managenergy.tv/me_portal/mst/_vi_wm_300_en/road_safetyfacebook