SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


10 stycznia 2008 Obywatele UE będą mogli pracować w Polsce jako weterynarze
nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza weterynarii

Obywatele państw UE posiadający odpowiednie kwalifikacje, będą mogli wykonywać zawód lekarza weterynarii także w Polsce - zakłada nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza weterynarii, którą w czwartek uchwalił Sejm.

Głosowało 421 posłów, wszyscy byli za. Możliwość wykonywania zawodu lekarza-weterynarza dotyczy także obywateli Szwajcarii i krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Prawo do wykonywania zawodu, na podstawie przedstawionych dokumentów, będzie przyznawała okręgowa rada lekarsko- weterynaryjna. Celem nowelizacji jest dostosowanie polskich przepisów do unijnej dyrektywy w sprawie wykonywania zawodu weterynarza. Uchwalona została ponadto poprawka do ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, którą rząd zgłosił przy okazji pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy o zawodzie weterynarza.

Biuro Legislacyjne uznało, że choć poprawka ta nie jest bezpośrednio związana z omawianym projektem, jej zgłoszenie przez rząd jest prawnie dopuszczalne.

Zmieniony przepis przesuwa terminu wprowadzenia obowiązku elektronicznego znakowania owiec i kóz przeznaczonych do handlu z 1 stycznia 2008 na 31 grudnia 2009 r.

Ustawa ma wejść w życie z dniem ogłoszenia. Obecnie zostanie ona skierowana do dalszych prac w Senacie.


ŹRÓDŁA

http://www2.ukie.gov.pl/WWW/news.nsf/0/389F86640267721BC12573CC00342695?Openfacebook