SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


26 luty 2008 r. Europa w eterze. Programy, które będą docierać do 19 mln słuchaczy w krajach Unii Europejskiej oraz do 30 mln na całym świecie.

Programy, które będą docierać do 19 mln słuchaczy w krajach Unii Europejskiej oraz do 30 mln na całym świecie. Powstaje sieć współpracujących ze sobą krajowych i regionalnych radiostacji. Dzięki niej już wkrótce w całej Europie będzie można wysłuchać wiadomości prosto z Unii.

Początkowo audycje będą nadawane w 10 językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, bułgarskim, greckim, węgierskim, portugalskim i rumuńskim. Do roku 2013 liczba tych języków wzrośnie do 23, a w skład sieci będzie wchodzić przynajmniej jedna stacja radiowa z każdego państwa UE.

Stacje radiowe będą emitować audycje, które wyprodukują wspólnie uczestniczące w projekcie rozgłośnie i które będą zawierały wiadomości, analizy, opinie i dyskusje. Programy te będzie mogło odbierać około 19 mln radiosłuchaczy w samej Unii oraz dalsze 30 mln na całym świecie.

Wciąż poszukuję nowych sposobów zapewnienia jak największej liczbie obywateli europejskich dostępu do rzetelnych i wyważonych informacji na tematy europejskie – tłumaczy Margot Wallström, komisarz UE ds. strategii komunikowania.

Chociaż nowa sieć będzie finansowana przez Komisję Europejską, zachowa całkowitą niezależność.

Do sieci, której pracę koordynują niemiecka Deutsche Welle i francuska Radio France Internationale, już teraz należy 13 rozgłośni z całej Europy, w tym Polskie Radio.

W lipcu 2008 r. zostanie również udostępniona specjalna strona internetowa, na której będzie można pobrać pliki z interesującymi nas audycjami i znaleźć dodatkowe informacje.


ŹRÓDŁA

http://ec.europa.eu/polska/news/080226_euroradio_pl.htmfacebook