SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


29 luty 2008 r. Verheugen chwali Polskę. Polityka energetyczna, handlowa i polityka konkurencji

Polityka energetyczna, handlowa i polityka konkurencji - o tym z premierem Donaldem Tuskiem rozmawiał w Warszawie, komisarz UE ds. przedsiębiorstw i przemysłu Günter Verheugen. Podkreślał, że to jego pierwsza wizyta w Polsce po październikowych wyborach parlamentarnych i pierwsze spotkanie z premierem Tuskiem. Mamy podstawy bardzo przyjacielskich stosunków, które towarzyszą wszystkim moim wizytom w ostatnich latach w Polsce - powiedział Verheugen.

To moja pierwsza wizyta w Polsce, od czasu wyborów do Sejmu i powstania nowego rządu - mówił po spotkaniu z polskim premierem Günter Verheugen. Podkreślał, że zawsze kiedy jest w Polsce, doświadcza przyjacielskiej atmosfery. Mamy podstawy bardzo przyjacielskich stosunków - dodał.

Verheugen chwalił Polskę za to, że aktywnie włącza się w prace nad unijną strategią wzrostu i zatrudnienia, w kwestie polityki handlu, konkurencji oraz polityki energetycznej. Istnieje pomiędzy nami wysoki stopień zgodności co do realizacji tych polityk - zakończył unijny komisarz.

Premier Donald Tusk zadeklarował, że Polska będzie dążyć do usunięcia zbędnych przepisów, które ograniczają możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

Ten wysiłek, który podjęliśmy w ostatnich miesiącach na rzecz wielkiej deregulacji, a więc usunięcia zbędnych kosztów i zbędnych przepisów, pan komisarz w całej UE podjął już dawno temu - mówił Tusk i obiecał, że Polska będzie wiernym sojusznikiem w tym boju o Europę i Polskę wolną od nadmiernej liczby przepisów i zbędnych kosztów.

Tusk dziękował też Verheugenowi za "tradycyjną życzliwość wobec Polski". Oprócz spotkania z premierem, Verheugen spotkał się także z prezydentem Lechem Kaczyńskim oraz marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Wziął również udział we wspólnym spotkaniu sejmowych i senackich komisji ds. Unii Europejskiej i gospodarki.


ŹRÓDŁA

http://ec.europa.eu/polska/news/080229_verheugen_tusk_pl.htmfacebook