SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


05 marzec 2008 r. Pokaż nam twoją wizję Afryki!. Do 31 marca 2008 roku można nadsyłać prace w drugiej edycji Młodzieżowego Konkursu o Rozwoju Międzynarodowym.

UWAGA - już tylko do 31 marca 2008 roku można nadsyłać prace w drugiej edycji Młodzieżowego Konkursu o Rozwoju Międzynarodowym. Jest on otwarty dla szkół z 27 krajów członkowskich UE. Tematem tegorocznej edycji jest Afryka – zrównoważony rozwój. Na zwycięzców czeka wycieczka do Afryki.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba być uczniem i mieć 16-18 lat. Uczestnicy mają za zadanie wykonać plakat, zrobić zdjęcie lub opracować prezentację multimedialną poświęconą zmianom klimatycznym, zrównoważonej turystyce, wodzie lub energii w Afryce. Uczniowie mogą wybrać jeden z wątków lub zrobić pracę będącą kombinacją tych trzech tematów.

Prace plastyczne mają oddać znaczenie zmiany środowiska naturalnego w krajach rozwijających się. Ich kreatywna wizja może pomóc podnieść świadomość tej problematyki wśród szkolnych kolegów, nauczycieli, w rodzinie i poza nią, mówi Louis Michel. Kraje afrykańskie stoją wobec jednego z największych wyzwań w rozwijającym się świecie. Szczególnie obszar Afryki subsaharyjskiej musi sprostać wyzwaniom odnośnie zmiany klimatycznej, wody, energii i zrównoważonej turystyki, dodał Komisarz wskazując na powody wyboru tematyki tegorocznej edycji konkursu.

Do każdej pracy plastycznej należy dołączyć krótki komunikat w formie autorskiego komentarza. W języku polskim i angielskim, niemieckim lub francuskim.

Prace należy przesyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.dyp2007.org lub też pocztą na adres biura European Schoolnet w Brukseli.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca oraz ich nauczyciele zostaną zaproszeni na dwudniowy pobyt do Brukseli. Laureaci konkursu wraz z nauczycielami pojadą do Afryki.

W ciągu kilkudniowej wycieczki, będą mogli naocznie przekonać się, jakie wyzwania stoją przed Afryką, a także zobaczą jak unijna współpraca rozwojowa wygląda na miejscu.

Konkurs zakończy się 31 marca 2008 roku. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.dyp2007.org.

Prace zgłoszone w pierwszej edycji konkursu można oglądać na stronie www.dyp2006.org


ŹRÓDŁA

www.dyp2006.org
http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/080305_pl.htmfacebook