SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


9-12 września 2008 roku w Nowym Sączu Forum Ekonomiczne Młodych Liderów 2008

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów, które odbędzie się w dniach 9-12 września 2008 roku w Nowym Sączu.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu jest programem partnerskim XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jest to spotkanie młodych liderów społecznych, gospodarczych i politycznych - łącznie ponad 250 przedstawicieli organizacji politycznych, pozarządowych, społecznych i gospodarczych z ponad 30 krajów Europy.

Gośćmi Forum Ekonomicznego Młodych Liderów będą znani i wybitni politycy, ekonomiści, liderzy ruchów społecznych. W poprzednich latach byli to m.in.: Kazimierz Marcinkiewicz, Aleksander Kwaśniewski, Rudolf Schuster (Prezydent Słowacji w latach 1999-2004), Dalia Grybauskaite (Komisarz UE ds. budżetu i programowania finansowego), Aleksander Milinkiewicz (lider Ruchu Za Wolność, Białoruś), Pierre Morel (Specjalny Przedstawiciel UE na państwa Azji Centralnej), Reinhard Selten (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii).

Forum jest miejscem dyskusji i refleksji na temat istotnych problemów i wyzwań Europy, a w szczególności na temat roli młodego pokolenia w dokonujących się przemianach społecznych i gospodarczych na kontynencie europejskim.

Forum w 2008 roku będzie płaszczyzną nawiązywania współpracy miedzy organizacjami Wschodniej i Zachodniej Europy. Młodzi Liderzy wezmą udział w obradach XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Ponadto program Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu obejmować będzie dyskusje panelowe, warsztaty w grupach, giełdę akcji społecznych i programów działań, targi organizacji.

Zapraszamy na stronę Forum: http://www.forum-leaders.eu,

ŹRÓDŁA

http://www.forum-leaders.eufacebook