SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


Sierpień 2008 r. Jak korzystamy z europejskich pieniędzy?

Ponad 15 milionów złotych ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego trafiło w lipcu 2008 do beneficjentów w naszym regionie. Od momentu uruchomienia programu jest to ponad 730 mln zł, co stanowi 97,5 proc. alokacji dla województwa lubelskiego.

Na Lubelszczyźnie realizowanych jest 881 projektów, których celem jest m.in. wzmocnienie rozwoju ośrodków o znaczeniu lokalnym. Realizowane projekty mają się przyczynić do polepszenia stanu infrastruktury technicznej i społecznej o znaczeniu lokalnym, rewitalizacji obszarów zdegradowanych oraz tworzenia mikroprzedsiębiorstw. Fundusze ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego trzeba wykorzystać do końca tego roku.


ŹRÓDŁA

EŁ, Radio Lublin 2008facebook