SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


Wrzesień 2008 r. Ruszyła internetowa telewizja PE

W środę 17 września 2008 została uruchomiona internetowa telewizja Parlamentu Europejskiego - EuroparlTV.

www.europarltv.europa.eu

Telewizja, której uroczystego uruchomienia dokonał przewodniczący PE Hans-Gert Poettering, będzie nadawała na cztery programy: od transmisji z obrad plenarnych i prezentacji programów politycznych, przez materiały przygotowane z udziałem zwykłych obywateli państw członkowskich UE, po audycje dla dzieci i młodzieży. Taka formuła ma zapewnić szeroką widownię.

EuroparlTV dotrze do odbiorców za pomocą internetu, więc będzie mógł ją oglądać każdy, kto ma dostęp do sieci oraz zainstalowany w komputerze jeden z powszechnie dostępnych, darmowych programów odtwarzających.

Docelowo telewizja ma nadawać, oprócz transmisji z obrad PE, co najmniej 300 godzin programów w ciągu roku. Budżet przedsięwzięcia określono na poziomie 9 milionów euro, przy czym znaczna część tej kwoty ma pokryć koszty produkcji i tłumaczenia programów. Mniejsza część przeznaczona będzie na hosting i promocję EuroparlTV.

EuroparlTV to platforma telewizyjna, w której znajdą się kanały tematyczne przeznaczone dla różnych odbiorców: przedstawicieli mediów, młodzieży, nauczycieli oraz innych osób zainteresowanych integracją europejską. Oczywiście będzie również relacjonowała na żywo debaty, konferencje prasowe i posiedzenia komisji Parlamentu Europejskiego. Telewizja będzie nadawać we wszystkich urzędowych językach Unii Europejskiej, w tym po polsku.

....................

Telewizję PE można oglądać na stronie www.europarltv.europa.eu. W tej chwili dostępne są cztery kanały: "Twój Parlament", "Twój głos", "Młoda Europa" oraz "Parlament NA ŻYWO". Jakość wideo można dostosować w zależności od szybkości łącza internetowego - wysoka jakość oznacza odtwarzanie z prędkością 512kb/s, średnia 256kb/s, a niska 120kb/s. Do prawidłowego działania strony konieczne jest włączenie obsługi skryptów JavaScript.

Treść nadawana jest w formatach Windows Media Video i Flash Video. Jak wynika z dostępnych na stronie informacji, została ona dostosowana do przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Safari zainstalowanych na komputerach PC (z Windowsem) oraz Macach firmy Apple.


ŹRÓDŁA

http://www.ukie.gov.pl/WWW/news.nsf/0/98DA43CEBB5403A7C12574C600517747?OpenARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK