SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


LISTOPAD 2008 r. Szwecja/ Parlament ratyfikował Traktat Lizboński

Szwedzki parlament (Riksdag) zdecydowaną większością głosów ratyfikował w czwartek (20 listopada 2008) unijny Traktat Lizboński.

Spośród 349 parlamentarzystów, 243 opowiedziało się za przyjęciem Traktatu z Lizbony, 39 było temu przeciwnych, a pozostali wstrzymali się od głosu lub byli nieobecni.

Traktat Lizboński ma usprawnić proces decyzyjny w rozszerzonej Unii Europejskiej. Zanim wejdzie w życie, musi zostać ratyfikowany przez wszystkie kraje członkowskie.

W czerwcowym referendum Traktat odrzucili Irlandczycy. Dokumentu nie przyjęły dotąd także Czechy, gdzie Trybunał Konstytucyjny bada jego zgodność z konstytucją. Natomiast w Polsce i Niemczech do zakończenia procesu ratyfikacji brakuje jeszcze podpisów prezydentów.


ŹRÓDŁA

http://www.ukie.gov.pl/WWW/news.nsf/0/2B3285F12218E4E1C125750800339E64?Openfacebook