SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


LUTY 2009 r. Chcesz wiedzieć, czym będzie się zajmowała Unia Europejska?

Komisja Europejska uruchomiła kalendarz UE, nowe narzędzie internetowe umożliwiające ludziom na całym świecie dostęp do informacji, nad czym w najbliższym czasie będą pracować instytucje europejskie.

„Kalendarz UE umożliwia dziennikarzom w państwach członkowskich dostęp do tych samych informacji, jakie dostępne są dla korpusu prasowego w Brukseli. Informacje te są oczywiście dostępne również dla ogółu społeczeństwa. Jest do doskonałe odzwierciedlenie hasła »działaj lokalnie«”, powiedziała wiceprzewodnicząca Margot Wallström, odpowiedzialna za stosunki instytucjonalne i strategię komunikacji społecznej.

Kalendarz UE to narzędzie internetowe, które ma pomóc dziennikarzom i innym osobom zawodowo zajmującym się przetwarzaniem informacji zorientować się w nieustannym przepływie informacji na temat UE. Jest to jedyny w swoim rodzaju punkt wczesnego dostępu do informacji (tekst, obrazy, odnośniki) na temat zbliżających się prac legislacyjnych oraz działań i wydarzeń przygotowywanych lub organizowanych przez instytucje UE.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji wystarczą trzy kliknięcia myszką:

  • kalendarz zbliżających się działań i wydarzeń (tygodniowy, miesięczny lub kwartalny);
  • krótka informacja o każdym z tych wydarzeń (miejsce, data, osoby do kontaktu, skrócony opis);
  • obrazy, wideo lub konkretne strony podające szczegółowe informacje.

Kalendarz UE dostępny jest pod adresem: http://europa.eu/eucalendar/


ŹRÓDŁA
http://www.ukie.gov.pl/WWW/news.nsf/0/12FD774C6625E723C1257551005667D0?Open



facebook