SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


LUTY 2009 r. www.prezydencjaue.gov.pl już działa!

Inauguracja strony internetowej poświęconej przygotowaniom do polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Pełnomocnik rządu do spraw przygotowania organów administracji rządowej do sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej – min. Mikołaj Dowgielewicz zainaugurował działalność strony internetowej poświęconej przygotowaniom do polskiego przewodnictwa w 2011 roku.

Wpisując adres www.prezydencjaue.gov.pl można znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania: czym jest prezydencja lub jak są prowadzone przygotowania do polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Na stronie, którą administruje UKIE, znajduje się zakładka dla mediów z komunikatami prasowymi, zapowiedziami, a także wystąpieniami i wywiadami pełnomocnika rządu, a także uporządkowany wykaz artykułów prasowych dot. obecnej oraz poprzednich prezydencji. Ze strony internetowej można pobrać biuletyn, zdjęcia z oficjalnych wizyt i rozmów oraz dokumenty. Dodatkowo można będzie korzystać z newslettera i RSS.

Czym jest prezydencja?
Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej sprawuje prezydencję, czyli przewodniczy pracom Rady Unii Europejskiej. W tym czasie staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i gra kluczową rolę we wszystkich zewnętrznych działaniach Unii Europejskiej. Jest odpowiedzialne za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo. Polska obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej 1 lipca 2011 roku.


www.prezydencjaue.gov.pl


ŹRÓDŁA
http://www.ukie.gov.pl/WWW/news.nsf/0/DDDDDDFC1B7CED46C12575520065F574?OpenARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK