SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


MARZEC 2009 r. Europejska nagroda dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny już po raz trzeci zamierza nagrodzić organizacje, które w znaczący sposób przyczyniają się do umacniania tożsamości europejskiej i procesu integracji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 maja 2009 r.

Nagroda przyznawana przez Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) stanowi wyraz uznania dla konkretnych osiągnięć i inicjatyw. Wyróżnione przedsięwzięcia powinny mieć innowacyjny charakter oraz długotrwały i pozytywny wpływ na postrzeganie Europy i procesów integracyjnych przez opinię publiczną.

O nagrodę wartości 20 000 € mogą się ubiegać organizacje społeczeństwa obywatelskiego ustanowione w krajach Unii Europejskiej. Nominacje należy przesyłać do sekretariatu EKES do 15 maja 2009 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2009 roku.

Szczegółowe informacje praktyczne o nagrodzie, w tym także o procedurze składania wniosków i selekcji kandydatów, można znaleźć na stronie:
http://eesc.europa.eu/sco/prize_civ_soc/info_en.asp (po angielsku)
http://eesc.europa.eu/sco/prize_civ_soc/info_fr.asp (po francusku)


ŹRÓDŁA
http://eesc.europa.eu/sco/prize_civ_soc/info_en.aspfacebook