SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?10.09.2014 Europejski Dzień Języków w Lublinie

Za siedmioma pagórkami, za siedmioma ulicami, pośród opasłych tomów ksiąg i rozbrykanych idiomów leży „Verbantia”- kraina słowami płynąca, sławna z poprawnej wymowy i dojrzałych słowników, których pora zbiorów przypada właśnie na początek jesieni.

Złożona jest z ośmiu językowych księstw podporządkowanych Władcy całej krainy. Niestety, tron Verbantii od lat stoi pusty, bowiem książęta, z których każdy włada innym językiem (francuskim, niemieckim, rumuńskim, białoruskim, ukraińskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim), nie potrafią się porozumieć, nie tylko werbalnie… Ten, komu uda się pogodzić zwaśnione księstwa, zostanie pierwszym od lat Władcą Verbantii!

„Królewskie słowa”  to plenerowa zabawa dla 4-5-osobowych drużyn. Mogą w niej wziąć udział osoby od 10 roku życia. Podczas pięciogodzinnej, emocjonującej rozgrywki zespoły zmierzą się z ponad 40 zadaniami i zagadkami, stawią czoła bestii oraz wytworzą różne przedmioty w manufakturze, poznając przy tym słownictwo związane z kulturą i życiem codziennym innych krajów. Wszystko po to by stać się nowymi władcami Verbantii! Zabawa rozpoczyna się w Centrum Kultury w Lublinie, 20 września 2014 r. o godz. 11.00.


Zespoły gotowe stanąć w szranki o tron królestwa
muszą zgłosić się do pojedynku przez stronę www.grymiejskie.krakow.pl.
Zgłoszenia ruszają 1 września 2014.

Więcej informacji należy szukać na stronach www.ck.lublin.pl oraz www.edj.waw.pl.

Na wspólną zabawę zapraszają
Centrum Kultury w Lublinie,
Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego,
we współpracy z Alliance Française, Goethe Institut i Rumuńskim Instytutem Kultury.facebook