SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


28.12.2019 Program UE "Europa dla obywateli" - zaproszenie na spotkanie informacyjne w Lublinie, 16 stycznia 2020 r.

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego serdecznie zaprasza przedstawicieli samorządów, NGO oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Lublinie.

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom trzeciego sektora i samorządów, aktywistom, społecznikom oraz osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych, zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie grantowym Unii Europejskiej "Europa dla obywateli".

"Europa dla obywateli" wspiera organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury, badań i edukacji, w realizacji:

·        projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego
·        inicjatyw lokalnych
·        zaangażowania społecznego i demokratycznego
·        pamięci europejskiej

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, m.in. jakie są cele, założenia i priorytety programu oraz terminy konkursu wniosków w 2020 roku. Ponadto, przedstawiciel Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie opowie o ofercie sieci Punktów Informacji FE, a także o funduszach dla organizacji pozarządowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego oraz Krajowych Programów Operacyjnych. 

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne; aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny* na stronie internetowej polskiego Punktu Kontaktowego "Europa dla obywateli", gdzie znajduje się również szczegółowy plan wydarzenia: https://europadlaobywateli.pl/szkolenie/spotkanie-informacyjne-programu-europa-dla-obywateli-16-stycznia-2020-lublin/

TERMIN:

16 stycznia 2020 r., godz. 11.00-14.45 (rejestracja od godz. 10.30)

MIEJSCE:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego; Oddział Informacji o Funduszach Europejskich
– Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym;
adres: ul. Stefczyka 3B, 20-151 Lublin, (sala konferencyjna II piętro)


Więcej o programie "Europa dla obywateli" znajduje się na stronie polskiego Punktu Kontaktowego: https://europadlaobywateli.pl/


facebook