SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


14.05.2020 PE Pakiet Mobilności - co można jeszcze zmienić?

Pakiet Mobilności - co można jeszcze zmienić?
Briefing posła kontr-sprawozdawcy Kosmy Złotowskiego przed głosowaniami w PE

Ograniczone możliwości kabotażu, obowiązkowe odpoczynki poza ciężarówką, konieczność powrotu pojazdu do kraju pochodzenia co 8 tygodni. Jakie są szanse na zmianę tych zapisów w projekcie tzw. Pakietu Mobilności?

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na konferencję prasową posła kontr-sprawozdawcy Kosmy Złotowskiego, członka Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego.


Konferencja odbędzie się online w poniedziałek 18 maja o godzinie 11.00. Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o rejestrację na stronie:

https://www.europarl.europa.eu/poland/pl/strona_glowna/informacje_dla_mediow/akredytacja.html

Po rejestracji prześlemy dokładne dane do logowania na telekonferencji.

Background

Pakiet Mobilności stanowi zbiór zmian w kilku rozporządzeniach i dyrektywach regulujących rynek transportu drogowego w Unii Europejskiej.

Prace rozpoczęły się 17 maja 2017 roku od opublikowania projektu przez Komisję Europejską. W ciągu trzech lat prac nad tymi przepisami pierwotny kształt propozycji KE został znacząco zmodyfikowany przez Komisję Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego.

W wyniku negocjacji między KE, PE i Radą UE w grudniu 2019 roku osiągnięto porozumienie co do tekstu kompromisowego, które jest teraz przedmiotem prac w tzw. drugim czytaniu.

Grupa posłów z Polski, Litwy, Łotwy, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Malty przedstawiła listę poprawek do Pakietu Mobilności, które zostały złożone przed planowanym głosowaniem w Komisji Transportu i Turystyki.facebook