SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


21.05.2020 Projekt "Świadomy Obywatel - szkolenia z tematyki unijnej"

Informujemy, że rekrutacja do projektu „Świadomy obywatel – szkolenia z tematyki unijnej” trwa. W okresie obostrzeń związanych z pandemią procedury rekrutacji i udziału w projekcie zostały uproszczone, grupa docelowa rozszerzona a pula możliwych do realizacji tematów poszerzona o nowe zagadnienia.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy pomiędzy Centrum Europejskim Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Urzędem Miasta Lublin w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem Projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i obywatelskich związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej u uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu województwa lubelskiego, poprzez udział w zajęciach poświęconych szeroko pojętej tematyce unijnej w ramach III misji uczelni.

Adresatami Projektu są uczniowie szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz uczniowie szkół średnich z terenu województwa lubelskiego. Udział w Projekcie polega na uczestnictwie uczniów (grup po 15 osóbw 2 kursach (według poniższych bloków), które dostosujemy do indywidualnych potrzeb kursantów. Harmonogram zajęć konsultowany jest ze Szkołami i dostosowany do ich preferencji. Aktualnie kursy są prowadzone w formie zdalnej.

Wykaz i opis realizowanych tematów znaduje się w zakładkach "o projekcie" oraz "moduły zajęć"

Kształcenie zdalne to dogodna forma nauki na odległość. Polega ona na korzystaniu z przygotowanych treści za pomocą platformy internetowej UMCS (logowanie w zakładce projektu dostępne dla każdego Uczestnika) i przekazywaniu informacji zwrotnej za pośrednictwem poczty e-mail. Istnieje też możliwość konsultacji telefonicznych i mailowych z osobami prowadzącymi szkolenia. Kursy odbywają się w uzgodnionych ze Szkołą dniach, przy czym Uczestnik ma możliwość wyboru dogodnych dla siebie godzin korzystania ze Szkolenia. Do korzystania ze szkoleń nie wymagane jest specjalistyczne oprogramowanie czy sprzęt (jak np. kamery do prowadzenia zajęć online), wystarczający jest komputer z dostępem do Internetu, możliwością przeglądania plików txt i pdf oraz odsłuchu plików audio / video.

Informacje dotyczące realizacji projektu oraz rekrutacji do udziału w projekcie dostępne są pod numerem telefonu 81 537 27 65 lub 737-454-588 (numer rekomendowany w okresie zmiany funkcjonowania Uczelni spowodowanej kwarantanną).
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK