SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


06.07.2020 „ZA ROK W EUROPIE” – NOWE JUTRO OCZAMI DZIENNIKARZY I BLOGERÓW

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zadało pytanie o przyszłość Europy. Opinie na temat zmian w naszym życiu wywołanych pandemią koronawirusa będzie można poznać w cyklu felietonów „Za rok w Europie”.

Chociaż walka z koronawirusem nadal trwa, to już zaczynamy zastanawiać się, jak pandemia wpłynęła na nasze życie i jak jeszcze może je zmieniać. Czy nauczyliśmy się inaczej spędzać czas z rodziną? Staliśmy się bardziej świadomymi konsumentami? A może kronawirus sprawi, że czeka nas przyspieszenie w cyfryzacji lub innej dziedzinie techniki? Czy te zmiany będą trwałe? Jaka będzie Europa za rok?

4 lipca br. na profilu Komisji Europejskiej w Polsce na Facebooku ukazał się pierwszy z cyklu 10 felietonów, publikowanych pod tematem przewodnim „Za rok w Europie”. Felietony przedstawiają opinie dziennikarzy
i uznanych blogerów na temat zmian wywołanych pandemią koronawirusa.

- Celem cyklu felietonów „Za rok w Europie” jest próba zdefiniowania „nowego” jutra, które tworzy się na naszych oczach - w trakcie i w efekcie pandemii. Chcemy, aby felietony stały się okazją do poznania, jak inni odbierają zachodzące wokół nas zmiany i zweryfikowania własnych opinii. A może też wstępem do dalszej dyskusji i aktywnego udziału w tych zmianach? – mówi dr. Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Cykl „Za rok w Europie” rozpoczął felieton „12 miesięcy Europy” Artura Kurasińskiego, autora popularnego bloga kurasinski.com, który od dwóch dekad obserwuje i tłumaczy wpływ technologii na nasze życie. Kolejne felietony będą ukazywać się w każdą lipcową i sierpniową sobotę o 9.00 rano na profilu Komisji Europejskiej na Facebooku www.facebook.com/komisjaeuropejska.

Swoim autorskim spojrzeniem na przyszłość Europy podzielą się również:
- Ola i Piotr Stanisławscy, autorzy największego bloga popularnonaukowego w Polsce CrazyNauka;
- Sylwia Czubkowska, dziennikarka i szefowa magazynu Spider’s Web+ - przewodnika po nowym technologicznym społeczeństwie;
- Paulina Górska, autorka bloga paulinagorska.com, propagującego świadomą, odpowiedzialną konsumpcję i życie less waste;
- Barbara Grabowska, autorka bloga niepiszepoalkoholu.pl, poruszajcego tematykę feminizmu i świadomości społecznej;
- Jakub Górnicki z Outride.rs, serwisu z dziennikarstwem międzynarodowym, który tłumaczy, jak to, co dzieje się daleko, ma wpływ na to, co dzieje się wokół nas;
- Anna Makowska, autorka bloga doktorania.pl, pomagająca zmieniać nawyki żywieniowe i obnażająca produkty, które tylko udają, że są zdrowe;
- Aleksandra Radomska, która na swoim blogu mamwatpliwosc.pl z absurdalnym poczuciem humoru bierze pod lupę zwyczajne życie:
- Natalia Tur, autorka bloga nishka.pl, poświęconemu życiu w rodzinie i społeczeństwie;
- Autorem ostatniego, zamykającego cały cykl, felietonu będzie Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.


DODATKOWE INFORMACJE dla mediów:
Kontakt: Piotr.Switalski@ec.europa.eu

Komisja Europejska jest organem wykonawczym Unii Europejskiej, niezależnym od rządów państw członkowskich UE. Zadaniem Komisji jest reprezentowanie interesów UE jako całości. KE przygotowuje projekty nowych aktów prawnych, które następnie prezentuje Parlamentowi Europejskiemu oraz Radzie UE. Jest również odpowiedzialna za wprowadzanie w życie ustawodawstwa wspólnotowego, prowadzi programy unijne, nadzoruje wszystkie unijne agencje i zarządza budżetem UE. Komisja Europejska ma swoje przedstawicielstwa we wszystkich krajach członkowskich UE.
facebook