SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?8-9.07.2021 Inauguracja punktu EUROPE DIRECT Lublin

Z udziałem m.in. lubelskich samorządowców odbyło się uroczyste otwarcie punktu EUROPE DIRECT Lublin. Wydarzenie to miało miejsce w dniach 8-9 lipca 2021 r. Ze względu na panującą epidemię koronawirusa zostało ono rozłożone na 2 dni.

Na inaugurację punktu przybyła m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, a także miejscy radni: Marcin Nowak, Zbigniew Jurkowski, Bartosz Margul, Marcin Bubicz oraz przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Filip Jastrzębski. Samorządowcy zgodnie wyrazili chęć współpracy m.in. w obszarze organizacji spotkań europejskich z mieszkańcami Lublina, a także zadeklarowali pomoc przy realizacji wydarzeń o charakterze europejskim. Nasz punkt od dawna kładzie duży nacisk na współpracę z samorządem.

Od lat współpracujemy z Wydziałem Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin m.in. organizując wspólnie wydarzenia w ramach Dnia Europy, a także z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich, działającym przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.Punkt EUROPE DIRECT Lublin

Punkt EUROPE DIRECT Lublin jest prowadzony przez Fundację Nowy Staw nieprzerwanie od szesnastu lat. W bieżącym roku Fundacja wygrała konkurs ogłoszony przez Komisję Europejską na prowadzenie punktu na lata 2021–2025. Początki sieci sięgają 2005 roku. Wtedy to w państwach członkowskich Unii Europejskiej rozpoczęła działalność Sieć Informacyjna współfinansowana przez Komisję Europejską. Sieć jest jednym z najważniejszych narzędzi komunikacyjnych UE z obywatelami na poziomie lokalnym. W jej skład wchodzą Punkty Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT, Centra Dokumentacji Europejskiej, a także sieć ekspertów Team Europe. Punkty EUROPE DIRECT funkcjonują we wszystkich 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej. Obecnie sieć tworzą 424 punkty, z czego 24 działają na terenie Polski.

Biura EUROPE DIRECT funkcjonuje jako lokalny punkty kontaktowy. Jego konsultanci dostarczają informacji oraz odpowiadają na pytania związane z Unią Europejską. Ponadto do zadań personelu Punktu należy organizacja spotkań informacyjnych w szkołach oraz na uczelniach, a także realizacja debat z udziałem ekspertów m.in. sieci Team Europe.

Należy podkreślić, że wszystkie działania realizowane przez nas dla mieszkańców zarówno miasta Lublina, jak i całego województwa, są świadczone bezpłatnie.


facebook