SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


06.02.2024 Turniej Debat Oksfordzkich „GŁOSUJĘ = DECYDUJĘ”

Czy kiedykolwiek marzyłeś o wzięciu udziału w debacie na poziomie europejskim? Czy chciałbyś rozwijać swoje umiejętności argumentacji i zdobyć pewność siebie w przekonywaniu innych? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie niepowtarzalną okazję.

Ogólnopolski Turniej Debat Oksfordzkich „GŁOSUJĘ = DECYDUJĘ” jest organizowany w każdym z 24 punktów europejskiej sieci EUROPE DIRECT w Polsce, zarządzanej przez Komisję Europejską.
Wydarzenie jest przeznaczone do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Ta rozgrywka to nie tylko szansa na zdobycie doświadczenia w prowadzeniu dyskusji, ale również doskonała okazja do poznania innych, utalentowanych mówców.

Czym jest debata oksfordzka?

Debata oksfordzka, to wyjątkowe narzędzie popularyzujące prowadzenie dyskusji na najwyższym poziomie merytorycznym i pod kątem kultury wypowiedzi. To nie tylko wyzwanie intelektualne, ale też sposobność do nauki pracy w zespole, rozwijania umiejętności słuchania, krytycznego myślenia i konstruktywnej krytyki. To także doskonała okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Spotkasz tam utalentowanych mówców, kreatywnych myślicieli i zafascynowanych debatą uczniów. To idealne miejsce do nawiązywania nowych przyjaźni i budowania sieci kontaktów.

Dyskusja w formacie tzw. debat oksfordzkich to ustalone zasady, według których dwie strony zwane propozycją i opozycją debatują nad daną tezą. Tezami debat zawsze są twierdzenia, które dają możliwie równą szansę obu stronom na ich obalenie bądź potwierdzenie. Debata oksfordzka ma uczyć cierpliwości i pewności siebie oraz pielęgnować tradycję wzajemnego słuchania czy logicznego podważania argumentów, które wygłaszają oponenci.

Zgłoszenia uczestnictwa dokonuje opiekun grupy (nauczyciel) poprzez przesłanie pocztą albo osobiste dostarczenie wydrukowanego i poprawnie wypełnionego Formularza zgłoszenia (Załącznik nr 1 do regulaminu) do Organizatora konkursu na adres: europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl

Zgłoszenia drużyn są przyjmowane do 29  lutego 2024 r.


Nie wahaj się

Weź udział w regionalnym Turnieju Debat Oksfordzkich 
zorganizowanym w jednym terminie – 5 marca 2024 r. –
we wszystkich punktach sieci EUROPE DIRECT w Polsce i wyjedź na organizowane w Warszawie,
w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, finałowe spotkanie zwycięskich drużyn połączone ze zwiedzaniem interaktywnej wystawy Europa Experience.


DO POBRANIA

Regulamin turnieju debat oksfordzkich „Głosuję=Decyduję”
Formularz zgody uczestnika Turnieju Debat oksfordzkich sieci EUROPE DIRECT w Polsce
Formularz zgłoszenia udziału w Turnieju Debat Oksfordzkich sieci EUROPE DIRECT w Polsce
Kryteria oceny debat oksfordzkich

ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK