SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


30.05.2024 EUROPEJSKA GRA MIEJSKA JUŻ ZA NAMI!

Niemal 100 uczniów ostatnich klas szkół średnich oraz studentów z uniwersytetów z województwa lubelskiego wzięło udział w Europejskiej Grze Miejskiej pt. „Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024”. Gra została zorganizowana przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw wspólnie z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Wspomniana gra rozpoczęła w dniu 28.05.2024 r. w jednym z biur Fundacji Nowy Staw zlokalizowanym przy ul. Krakowskie Przedmieście 28. Przed rozpoczęciem gry, która rozpoczęła się  punktualnie o godzinie 10:00, uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe zespoły musieli zainstalować aplikację, w której znajdowało się 17 zadań. Zadania dotyczyły m.in. społeczności wspólnie.eu oraz zbliżających się Wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także samego Parlamentu Europejskiego jako instytucji Unii Europejskiej.

 Celem omawianej gry było: przybliżenie młodym ludziom wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego, a także zachęcenie ich do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego zaplanowanych w Polsce na 9 czerwca 2024 r.

Dwa pierwsze miejsca należały do grup złożonych ze studentów Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Trzecie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach. Nagrodzony również został zespół, który zajął 4 miejsce.  Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.


Pomysłodawcą wydarzenia
zorganizowanego w ramach społeczności wspolnie.eu było
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce.


FOTORELACJA


ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK