SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


11.06.2024 WSCHODNI KONGRES MŁODYCH LIDERÓW

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji Wschodniego Kongresu Młodych Liderów.

Wschodni Kongres Młodych Liderów to wydarzenie odbywające się równolegle z Samorządowym Kongresem Trójmorza, organizowanym już po raz 4. przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Nasze wydarzenie z kolei zostało zainspirowane realizacją XVIII edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych społeczno-ekonomicznych konferencji organizowanych przez Fundację Nowy Staw.

Kongres rozpoczyna się w dniu 13.06.2024 r. o godz. 12:30 (ostatni panel w czwartek kończy się o godzinie 17:00) i potrwa do piątku 14.06.2024, do godziny 12:00. Całe wydarzenie odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Artura Grottgera 2) w sali S1 (na parterze).

Celem Kongresu jest zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w podejmowaniu wspólnych działań w różnych obszarach oraz sieciowanie współpracy pomiędzy podmiotami, w których pracują/udzielają się młodzi ludzie. W tym roku podczas Kongresu będzie poruszana następująca tematyka: „Cyberbiezpieczeństwo”, „Sztuczna inteligencja w edukacji”, „XX lat Polski w Unii Europejskiej”, „Praca młodych w korporacji” oraz „Młody Lider na rynku pracy”.

Szczególnej uwadze polecamy Państwu panel EUROPE DIRECT Lublin z udziałem ekspertów Team Europe Direct Polska pt. „Unia Europejska 20 lat temu i dziś. Jakie oczekiwania ma młode pokolenie wobec Unii Europejskiej?” Wspomniany panel odbędzie się w piątek 14.06.2024 r. o godzinie 9:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Sali S1 (na parterze).

Wschodni Kongres Młodych Liderów odbędzie formacie stacjonarnym. Wydarzenie będzie prowadzone w formie paneli dyskusyjnych oraz wystąpień, w których głos zabiorą osoby ze świata nauki, biznesu, samorządu, edukacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji zajmujących się wymianami młodzieżowymi, a także reprezentanci Międzynarodowych Domów Spotkań z Polski i zza granicy. Wydarzenie jest skierowane do uczniów ostatnich klas szkół średnich, a także studentów. Partnerem merytorycznym Kongresu jest EUROPE DIRECT Lublin.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK