SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


14.02.2007 SZCZYT MŁODZIEŻY UNII EUROPEJSKIEJ

Reprezentacja Komisji Europejskiej w Polsce i Polska Rada Młodzieży w ramach obchodów 50 rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich zapraszają młodych ludzi w wieku 16-30 lat do udziału w spotkaniu

Celem całodziennego spotkania jest wymiana opinii nt. wizji przyszłej Europy, wyzwań stojących przed edukacją i znaczeniu aktywnego obywatelstwa. Podczas spotkania wybrani zostaną dwaj delegaci, którzy będą reprezentować polską młodzież na Szczycie w Rzymie w dniach 24-25 marca 2007.

W ramach spotkania odbędzie się panel dyskusyjny z zaproszonymi ekspertami oraz warsztaty w trzech grupach tematycznych. Wyniki dyskusji posłużą jako wkład do I-go Szczytu Młodzieży Unii Europejskiej, który odbędzie się w Rzymie w dniach 24-25 marca, 2007.


Spotkanie otworzy pani Róża Thun - Szef Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce.

Do udziału w panelu dyskusyjnym zostali zaproszeni eksperci z: Instytutu Spraw Publicznych, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Fundacji im. Stefana Batorego.


Data: Piątek, 02.03.2007, Godz. 11.00
Miejsce: Siedziba Reprezentacji Komisji Europejskiej W Polsce,
Centrum Jasna, Ul. Jasna 14/16a, Warszawa

W załączniku znajduje się materiał dyskusyjny stanowiący punkt wyjścia dla prac w trzech grupach roboczych. Dokument ten został wypracowany podczas styczniowego spotkania w Brukseli zorganizowanego przez Komisję Europejską i Europejskie Forum Młodzieży.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają obiad oraz zwrot kosztów podróży dla uczestników spoza Warszawy. Uczestnicy debaty zostaną wybrani przez Reprezentację Komisji Europejskiej i Polską Radę Młodzieży, na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Podczas selekcji uczestników organizatorzy kierować się będą zapewnieniem możliwości udziału młodzieży z różnych środowisk.


TERMINY

Zgłoszenia do udziału w debacie - do piątku 23.02.07
Informacja o wyborze uczestników debaty zostanie przekazana w poniedziałek 26.02.07
Zgłoszenia do konkursu inicjatyw „Zostań delegatem na Szczyt w Rzymie” - do środy 28.02.07KONTAKT

Karolina Wysocka, Polska Rada Młodzieży
karolina@e-prm.pl, tel.: 607 046 535

Maciej Bury, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,
Maciej.BURY@ec.europa.eu, tel: 022 556 89 63facebook